Druhou šanci by totiž nepřijatí studenti dostali pouze v případě, že by se někdo vzal svého přijetí z prvního kola. A podle ředitele Gymnázia Jiřího Ortena Vladislava Slavíčka je druhé kolo „přijímaček“ více než nepravděpodobné. „Jelikož všichni uchazeči, které jsme přijali, měli naši školu jako první prioritu, neočekávám, že by někdo nechtěl nastoupit. Bohužel se na některé ani nedostalo. To samé platí ohledně osmiletého programu. Nový systém se mi líbí, přijde mi transparentnější,“ prozradil Slavíček.

Podobná slova volil i ředitel Církevního gymnázia v Kutné Hoře Radek Holeček, podle kterého ohledně druhého kola zkoušek nezáleží na škole. „Zájem o gymnázia je obecně velký, proto neočekávám, že by studenti na naši školu nenastoupili, když už si ji vybrali. Nyní ale mají tři dny na vyjádření,“ vysvětlil Holeček. „Spoustu zájemců jsme museli nepřijmout, každopádně už si v případě odstoupení nemůžeme šoupat pořadím, a tak bychom museli druhé kolo vypsat. Ale to vidím jako nepravděpodobnou variantu,“ dodal.

Naplněnou kapacitu mají i na čáslavském gymnáziu, podle ředitele Davida Tichého spíše neproběhne druhé kole přijímacích zkoušek ani na jeho škole. „Uvidíme podle toho, zda se někdo vzdá přijetí. To se ale spíše nestane, ačkoliv jistotu budeme mít až po třech pracovních dnech, což je daná lhůta na rozhodnutí. Zájem o studium byl letos opět velký, za což jsme samozřejmě velmi rádi,“ uvedl Tichý.

Plno mají i v Kolíně

Podle ředitele kolínského gymnázia Tomáše Pauly bylo letos zájemců o studium na škole opět hodně. „Kapacitu jsme z prvního kola přijímacího řízení zaplnili kompletně, takže neočekáváme, že bychom druhé kolo vypisovali. Muselo být o nějaký výjimečný stav, že by se někteří uchazeči vzdali přijetí, ale vzhledem k tomu, že i na jiných školách mají vesměs plno, tak tento scénář úplně neočekávám,“ míní Paula. Jasno ale bude brzy, děti mají s rodiči na rozmyšlenou tři pracovní dny.