VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kutná Hora chce sportovní halu, vsadila na dotace

Kutná Hora Kutná Hora podává žádost o dotaci na stavbu sportovní haly. Dotace z programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy může být až dvacet milionů korun a pomohla by pokrýt výdaje při první etapě stavby sportovního komplexu budov na Klimešce. Podání žádosti odsouhlasili i městští zastupitelé. Jejich souhlas nebyl jednohlasný. Důvodem byl nejistý výhled do budoucna. Aby dotace pokryla dříve avizovaných padesát procent nákladů stavby komplexu, muselo by město získat dotaci v maximální výši třikrát po sobě. To někteří zastupitelé viděli jako jen velmi málo pravděpodobné.

2.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Na začátku debaty před schvalováním žádosti vystoupil manažer Daniel Kurucz, který se specializuje na sportovní sféru. Zastupitelům přiblížil vytyčený postup, který doporučil vedení města. „Je tu velká šance na získání dotace, a to až do výše 50 procent investičních nákladů. Je tam ovšem zastropování v podobě 20 milionů ročně," zdůraznil. Projekt, který má stát dalece přes 100 milionů korun, podle něj počítá s výstavbou dvou hal, haly hlavní, kde by se odehrávaly zápasy a menší haly tréninkové. Mezi těmito budovami by mělo být zázemí pro sportovce s kurty na squash, šatnami či posilovnou. „Výstavba nebude trvat jeden rok, ale roky tři," pokračoval Kurucz. „Dotační program je vždy na jeden rok. Proto je potřeba žádost rozdělit na tři části. V první žádosti uvádíme celý záměr, aby ministerstvo vidělo, jaký má město cíl," řekl. V prvním roce se žádost o dotaci zaměří na hlavní halu, pilotáž pod ní a pilotáž pod sociálním zázemím. V dalším roce se pak postupně zažádá o dotaci na dostavbu haly a zázemí a nakonec o dostavbu tréninkové haly. „Jednotlivé celky, na které připadne dotace, musí být kolaudovatelné a samostatně plnit svůj účel. V hale by se tak hned mohlo začít sportovat," zdůraznil Daniel Kurucz.

Jeho popis odsouhlasil i vedoucí odboru investic Jiří Janál. „Protože dotační titul ukládá v každém roce postavit kolaudovatelný celek, budeme žádat o první etapu na stavbu základní haly, kde by byla sportovní podlaha, pravděpodobně ne definitivní a vedle zázemí tvořené přistavenými kontejnery. Pokud získáme dotaci v polovině roku, budeme schopni vše do konce roku dostavět. V další fázi bychom pokračovali sociálním zázemím," potvrdil Janál s tím, že se stavbou sportovního komplexu by zmizel areál bývalého ČSAD. Ten bude muset být zdemolován, aby hale uvolnil potřebný prostor.

Souběžně s podanou žádostí o dotaci bude spuštěno i výběrové řízení na stavitele, aby následně mohly bez prodlení začít stavební práce.

Důvodem je fakt, že stavba z případné získané dotace musí být hotova s koncem roku. „Výběrové řízení zahájíme, aniž bychom věděli, zda dotaci získáme nebo ne. Konkurz bude ukončen do června a v ten měsíc by mělo přijít zároveň rozhodnutí o dotaci," uvedl Janál.

Jedná se však stále o zcela ideální scénář, v němž se v nebližší době počítá, že vše půjde s časovou přesností a do budoucna s tím, že Kutná Hora získá všechny tři dotace v maximální výši. Právě problém nejistého výhledu k dotacím se stal předmětem debaty zastupitelů. „Jistota není nikdy. Byla by jen, kdybychom byli jediní žadatelé. Ale žádost je základ," zdůraznil k navrženému postupu zastupitel Jiří Kukla. „Když s ní uspějeme, budeme pokračovat stavbou. Když neuspějeme, máme připraven projekt a můžeme zkusit žádat další rok," řekl.

To potvrdil i Daniel Kurucz, který zároveň zdůraznil, že následující tři roky možná budou poslední šancí a v dalších letech se již šance na dotaci nenaskytne. „Souvisí to s Evropskou unií. Druhé plánovací období je možná poslední. Česká republika má dobrý hospodářský růst a velmi brzy dosáhne v rámci unie na 85 procent," podotkl manažer. „Jsou tu hospodářský slabší státy. Může to znamenat, že v dalším plánovacím období po roce 2021 bude hrozit, že žádné další dotace být nemusí," dodal. Zároveň ale připustil, že uspět nebude snadné. Kutnohorská žádost nebude ani zdaleka jediná a pravděpodobně bude největší. Naději však vidí v tom, že projekt již písemně podpořily sportovní oddíly a svazy a také vedení Středočeského kraje, které poukázalo na to, že ve zdejší lokalitě podobné zařízení není.

Převis žádostí

Sázka na získání tří dotací v maximální výši se zcela nezamlouvala například Karlu Koubskému mladšímu. Ten poukázal na velký převis žádostí. „Dotační program měl v roce 2013 alokaci 851 milionů, v roce 2014 to bylo 820 milionů a v roce 2015 291 milionů a ve druhém kole bylo přidáno 83 milionů. Bylo celkem zadáno přes tisíc žádostí, které měly objem přes pět miliard korun," shrnul. Následně uvedl, že i když město uspěje třikrát v maximální výši, stále bude stavba nákladná a navíc zde budou i provozní náklady. „Vše sázíte na to, že si město vezme úvěr. Kde ale první budou peníze chybět, až město bude splácet halu, bude třeba plavecký bazén. Podle mě město více potřebuje veřejné osvětlení, komunikace a další věci, než obrovský úvěr na halu," dodal.

Zastupitel Ladislav Šorčík na svého stranického kolegu navázal s výtkou, že nejsou vytyčené předpokládané provozní náklady na halu. „Chybí mi právě ten výhled, jak to zatíží rozpočet. I v ideálním případě, že všechny dotace získáme, to rozpočet zatíží a ovlivní to chod města," uvedl. Zastupitel Ivo Šanc podání žádosti o dotaci sice podpořil, k výhledu do dalších let, ale také optimistický nebyl. „Předpokládám, že to dopadne tak, že dotace bude jednou. Zkolauduje se první část a ten zbytek bude někdy do budoucna, nebo vůbec," řekl.

Ostatní projekty

Kromě sázky na trojí získání dotace, vypíchli zastupitelé i další dopad plánovaných žádostí. Podle nich žádosti o maximální výši dotace zablokují možnosti pro rozvoj ostatních sportovišť, konkrétně byl zmíněn stadion Olympia, nebo již několik let plánované hřiště v Čížkově skále. Starosta Martin Starý ale uvedl, že je možnost podat více žádostí, když o něco požádá město a o něco například nezisková organizace. „Letos ale bude žádat plavecký bazén. Za rok, pokud by se našel subjekt, můžeme zkusit Čížkovu skálu. Zároveň se ale zpracovává projekt pro hřiště vedle Základní školy Jana Palacha, což si žádají občané sídliště. Sportovních projektů je více a ne na všechny stihneme žádat hned," podotkl.

V hlasování zastupitelé žádost o dotaci podpořili. Z 23 přítomných jich pro podání žádosti hlasovalo 17 a zdrželo se 6.

Autor: Irena Blahníková

2.2.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 110 Kč

Brusiči nástrojů a kovů BRUSIČ/ZÁMEČNÍK - ruční broušení ocelí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 160 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: BRUSIČ/ZÁMEČNÍK - ruční broušení ocelí ve strojírenské zakázkové výrobě, středisko Hlízov, jednosměnný provoz, nástup dohodou., Náplň práce: ruční broušení ocelí., Nabízené výhody: motivační systém: osobní ohodnocení, odměna za výkon, bonus za produktivitu, odměna za kvalitu, odměna za přivedení zaměstnance, odměna za přínos, úsporu či zlepšující proces, zaškolení na danou pozici, možnost přizpůsobení začátku a konce směny., Požadujeme: základní znalost strojírenské výroby, čtení strojírenských výkresů, praxe v oboru výhodou., Nabízíme: práci v rozvíjející se české firmě, přátelský a tvůrčí kolektiv, slušné jednání. , Životopisy zasílejte na e-mail: jobs@svmetal.cz, Informace o firmě naleznete na: www.svmetal.cz, Podrobnější informace o nabízené pozici se dozvíte při osobním pohovoru., Místo výkonu práce: SV metal spol. s.r.o., Hlízov 2. Pracoviště: Sv metal spol. s r. o. p, 285 32 Hlízov. Informace: Veronika Antalová, +420 495 433 189.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 50 000 Kč

Finanční poradci specialisté Oblastní manažer. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 50000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Oblastní manažer , Finanční Institut - společnost s rostoucím podílem na trhu a specialista na rodinné finance hledá zkušeného kolegu na pozici oblastní manažer/ka. , , Náplň práce: , - realizace smluvených schůzek s klienty, které zajišťuje centrála společnosti , - spolupráce s analytickým oddělením , - nastavení optimálního portfolia klienta, , - školení poradců pro rodinné finance , - zodpovědnost za výsledky svěřené obchodní skupiny , , Požadujeme: , - manažerské schopnosti , - výborné komunikační dovednosti , - vnitřní motivaci na sobě pracovat , - obchodní dovednosti , - ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání – maturita , - licence PPZ od ČNB výhodou , - bezúhonnost , - ŘP skupiny B , - pozitivní přístup k práci , , Nabízíme: , - práci ve společnosti se silným kapitálem , - klientelu zajištěnou callcentrem společnosti - vybudovaný tým spolupracovníků ve svěřeném regionu , - nadprůměrné ohodnocení + odměny ze svěřeného týmu , - zázemí centrální kanceláře , - školení od producentů , - velký potenciál kariérního růstu , , V případě zájmu se do výběrového řízení prihlaště na http://www.vyberove-rizeni.com/. Pracoviště: Finanční institut b- kvapilova, Kvapilova, č.p. 595, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: , .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí dopravy 18 900 Kč

Řídící pracovníci v dopravě, logistice a příbuzných oborech Vedoucí skladu. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18900 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis práce: organizace a řízení skladování, logistika, vedení malého kolektivu, administrativní práce., Jednosměnný provoz od 6,30 do 15,00 hodin., Základní mzda bude stanovena dle praxe a schopností. Pracovní poměr zatím do 31. 7. 2018., Požadavky: praxe ve skladování a logistice, ovládání PC na uživatelské úrovni ( MC Office, Word, Excel)., Nabízíme: zajištěné stravování za zvýhodněnou cenu, 25 dní dovolené, vánoční svátky volné. , V případě zájmu zasílejte životopisy s motivačním dopisem na uvedený e-mail . Zasláním životopisu souhlasíte s uchováním dat dle nařízení GDPR. Případně volejte nebo se hlaste osobně na personálním oddělení od 6,30 do 15,00 hod., Místo výkonu práce: Sázavská 786, Uhlířské Janovice 285 04.. Pracoviště: Kooperativa, výrobně obchodní družstvo uhlířské janovice, Sázavská, č.p. 786, 285 04 Uhlířské Janovice. Informace: Ludmila Ribárová, +420 327 551 436,605 264 435.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 19 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři Řidič - skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní úkoly: podílí se na fyzických operacích spojených s naskladněním a vyskladněním zboží, zodpovídá za fyzický příjem a výdej zboží, kontroluje zboží při naskladnění, zodpovídá za správné uložení zboží na určeném místě a inventuru., Požadavky na kandidáta: průkaz na řízení VZV podmínkou, řidičský průkaz sk. B, pečlivost, zručnost, smysl pro detail, samostatnost, spolehlivost, příjemné vystupování, pozitivní přístup k práci, schopnost pracovat v týmu. , Vhodné i pro osobu zdravotně znevýhodněnou., Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, stravenky v hodnotě 70,- Kč., V případě zájmu pište na uvedený email.. Pracoviště: Adip, spol. s r. o. p, Pod Nádražím, č.p. 1204, 286 01 Čáslav. Informace: Miroslav Petráš, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na milovickém letiště se letos se konal již 10. ročník největšího drum and bassového festivalu na světě Let It Roll.
31

Festival Let it Roll chystá obří pódium

Zámek Žleby hostil Svatoanenský jarmark.
74

OBRAZEM: Zámek Žleby hostil Svatoanenský jarmark

Dlouhé zatmění Měsíce uvidí lidé jednou za život

Střední Čechy – Na jedinečnou podívanou, kterou v pátek nabídne obloha, s předstihem upozorňují – a současně zvou k návštěvě v rámci pozorování pro veřejnost – astronomové z hvězdárny Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově na Praze-východ. S upozorněním, že 27. července nastane úplné zatmění Měsíce, jaké lze pozorovat skutečně jen jednou za život.

OBRAZEM: Parní vlak se vydal z Prahy do Žlebů na Svatoanenský jarmark

Žleby - Na zámku Žleby se v sobotu 21. července uskutečnil Svatoanenský jarmark. České dráhy na tuto akci poprvé vypravily zvláštní vlak tažený parní lokomotivou „Šlechtičnou“.

AKTUALIZOVÁNO

Na Kokořínsku hořely lesy, hasiči vyhlásili i nejvyšší stupeň poplachu

Střední Čechy – Nejvyšší stupeň požárního poplachu, který se vzhledem ke své výjimečnosti ani neoznačuje jako „čtvrtý“, ale jako „zvláštní“, vyhlásili v neděli středočeští hasiči v souvislosti s velkým a rychle se šířícím požárem lesa v lokalitě Nosálov na Kokořínsku.

OBRAZEM: Kaple ve Vlastějovicích má nový zvon

Vlastějovice - Sbírka od vlastějovických obyvatel s přispěním obecního úřadu umožnila instalovat do místní kaple zvon. Není to klasický zvon, ale elektronický. Ve věži lze spatřit tlakové reproduktory.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT