A aby to nebylo líto těm, kteří si potrpí spíše na historii, šestkrát vyjela z Kremnické ulice na okružní jízdu po městě také speciální linka obsluhovaná vozem značky Škoda 706 RTO.

Doprovodný program zahrnoval statickou výstavu autobusů Man NL 330 Lion´s City 12C EfficientHybrid a SOR ICN v novém nátěru PID, hudební a divadelní představení před Tylovým divadlem a v zahradách domu dětí a mládeže, jízdu na dětském dopravním hřišti, vyhlášení výzvy 10 tisíc kroků, hru na kuličkodráze či ukázky policejních zásahových vozidel a RC modelů vojenské a železniční techniky.

Nový design vozidel veřejné dopravy

● Nová podoba vozidel využívá červenou barvu – jako základní pojítko mezi Prahou a Středočeským krajem. Zároveň je červená barvou loga hlavního města a červenou obsahuje také logo Středočeského kraje. Červenou doplňuje odstín světle šedé, která sjednocuje dosavadní rozdílné lakování dopravních prostředků.

● Nejvýraznějším prvkem jsou červené vertikální pruhy, které vycházejí z nového vizuálního stylu. Mají podpořit bezpečnost v provozu, snadnou viditelnost na dálku a orientaci při nastupování; zpravidla totiž označují dveře.

● Základem nového loga Pražské integrované dopravy je litera „i“ s výraznou tečkou, která symbolizuje dopravní cestu a zastávku, výsek orientačního plánu, ale také figuru cestujícího. Zastupuje též slovo „integrovaná“ ve značce PID.

Zdroj: Regionální organizátor PID