V pátek dopoledne bude sportovním areál patřit zhruba 260 žákům druhých tříd místních základních škol. Pavel Ovčačík z Odboru projektového řízení a sportu městského úřadu Kutná Hora uvedl, že připraveno pro ně bude 21 sportovních stanovišť. „Těšit se mohou na širokou škálu kutnohorských sportů od mažoretek, přes aerobic, stolní tenis až po ty tradiční jako je fotbal, volejbal, florbal, basketbal a další,“ upřesnil.

Na stanovištích budou pomáhat dobrovolníci z řad studentů střední průmyslové školy. Lenka Šturmová z České unie sportu připomněla, že spolupráce se studenty ze středních škol se již osvědčila na festivalech sportu v mnohých českých obcích.

Představení projektu nového obchodního domu Lidl
Vedení Kutné Hory trvá na svém, chce od Lidlu víc než jen opravu části silnice

V sobotu od 13 do 17 hodin budou zástupci z řad místních sportovců k dispozici i veřejnosti. A to nejen kutnohorské. Místostarostka Kutné Hory Kateřina Špalková zdůraznila, že zváni jsou všichni dospělí i děti, kteří si chtějí protáhnout těla. „Jednotlivá stanoviště budou rozmístěna uvnitř sportovní haly Klimeška i venku v prostorách kutnohorské plovárny. Zajištěna je ale i mokrá varianta,“ konstatovala.

Festival sportu i ocenění mladých sportovců má podle místostarostky potenciál stát se novou kutnohorskou tradicí. Cílem je podle ní vést děti ke sportu a ukázat, že spolupráce městského úřadu a klubů je možná a sport v Kutné Hoře má své pevné místo.