Loňské rušení pošt, ke kterému vedly především snaha o úspory a klesající zájem o poštovní služby, tehdy budilo velké emoce. Po roce si snad většina lidí z okolí stihla zvyknout, že už nemají pošty v komfortní vzdálenosti.

Pošta v centru Kutné Hory. | Video: Petr Procházka

Kutná Hora přišla hned o tři pobočky, na Kaňku, v Husově ulici a v Sedlci. V provozu zůstala jediná pošta, v Masarykově ulici na sídlišti Hlouška. Další pobočka zmizela ze Zruče nad Sázavou, z ulice 1. máje. Ve městě je dále v provozu pobočka v ulici Tomáše Bati.

Dvě z bývalých kutnohorských poštovních poboček jsou v majetku města. Zatím zůstávají prázdné, možná ale budou mít v obou časem zázemí děti. Bývalá pošta na Kaňku, která se nachází v památkově chráněném území, k tomu má blíž. Jak Deníku potvrdila vedoucí kutnohorského odboru správy majetku Blanka Maternová, v prostorách v ulici U Radnice budou mít klubovnu místní skauti.

Pobočka České pošty v Kutné Hoře - Sedlec. | Video: Petr Procházka

U nemovitosti v Zámecké ulici v Sedlci, kam lidé do loňského léta chodili na poštu, by mohla vniknout nová třída mateřské školy. „Studie už je hotová a bude se zadávat projektová dokumentace,“ řekl na jaře Deníku starosta města Lukáš Seifert.

Poslední ze zrušených kutnohorských pošt sídlila v Husově ulici, rovněž v památkově chráněném území. Dům patří soukromé společnosti, která se zabývá pronájmy nemovitostí, bytů a nebytových prostor, je tedy využíván komerčně.

Prázdná zatím zůstává i někdejší pošta v ulici 1. máje ve Zruči nad Sázavou. A čeká na nájemníka. Podle vedoucího zručského odboru správy majetku Radka Hampla radnice prostory už před časem nabídla k pronájmu, dosud se však zájemce nenašel.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Změny v Masarykově ulici: komfort pro cestující, řidiči přišli o parkovací místa

Autobusová zastávka „Kutná Hora, Hlouška, Tylovo divadlo“ v Masarykově ulici | Video: Deník/Luboš Hájek