Zápas, ve kterém se utkaly týmy policistů Územního odboru Policie ČR Kutná Hora a Územního odboru Policie ČR Kolín, se odehrál 28. května. Vítězství si připsali kutnohorští policisté. Součástí akce s názvem Fotbal pro nadaci byl i doprovodný program v podobě ukázky vybavení a práce policie, strážníků, hasičů i dalších složek IZS.

Tím nejdůležitějším bodem však byla sbírka pro Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. „Nadace pomáhá rodinám policistů a hasičů zasažených těžkou životní zkouškou a kutnohorští a kolínští policisté společně s kutnohorskými hasiči, se jí touto cestou rozhodli pomoci,“ připomněl Ladislav Vančura, zástupce vedoucího OHS PČR Kutná Hora

Vybraná částka se nakonec i díky sponzorům vyšplhala 115.620 korun. Tento týden ve čtvrtek si zástupci nadace převzali v Královské audienční síni Vlašského dvora v Kutné Hoře symbolický šek.

Policie na svém webu poděkovala všem, kteří se do akce zapojili ať už jako dárci, podporovatelé nebo organizátoři (zde). Zároveň avizovala, že druhý ročník Fotbalu pro nadaci se uskuteční příští rok v květnu.