Hra Kutná Hora: Město stříbra, nebo v anglické mutaci Kutná Hora: The City of Silver, je určena dva až čtyři hráče. Ti jsou hrou zapojeni do života ve městě, nakupují pozemky, zapojují se do těžby stříbra a v neposlední řadě do budování.

Jeden z tvůrců Petr Čáslava již dříve řekl, že hra vznikala několik let a předcházel jí rozsáhlý historický průzkum, díky kterému se Město stříbra pyšní přesností a detaily z historie Kutné Hory.

„Ve hře se také snažíme věrně zachytit středověký ekonomický systém - včetně nezbytné byrokracie. Každý z hráčů hraje za tři cechy, které historicky město formovaly. Získává práva na stavbu význačných budov, produkuje a prodává suroviny, podílí se na stavbě chrámu svaté Barbory. Pro hru byl vyvinut unikátní systém zobrazení nabídky a poptávky,“ řekl Petr Čáslava v květnovém rozhovoru pro Kutnohorský deník.

Gameplay Kutná Hora: The City of Silver

| Video: Youtube

Už od začátku bylo dané, že hra půjde na zahraniční trh, byla tedy kromě českého vydána i v anglickém jazyce. Kdo by však měl zájem o českou verzi hry, má v tuto chvíli zřejmě smůlu. Portál zestolu.cz 5.prosince informoval, že první várka se už vyprodala a ani v obchodech ji zájemci s největší pravděpodobností neseženou. „Můžete si udělat jen předobjednávku druhé várky, která dorazí v lednu. Pokud vám nevadí angličtina (v rámci textu jsou tu jen názvy akcí a budov nemající vliv na hru), tak zahraniční varianta se sehnat dá,“ uvádí portál zaměřený na deskové hry.