„Na Kutnohorsku jsem měl tři cíle. První v městysu Nové Dvory, kde je velmi zajímavá kooperace, kterou iniciuje přímo město Kutná Hora a týká se především turismu a dalšího rozvoje kulturního dědictví. Druhým cílem byla Kutná Hora, kde jsem se mimo jiné seznámil se zajímavým podnětem, aby ministerstvo vytvořilo poradní orgán z osobností, kteří pracují s titulem UNESCO,“ popsal Martin Baxa.

„Poslední návštěvou bylo setkání v Galerii Středočeského kraje, kde jsou aktuálně dvě opravdu skvělé výstavy - autorkou jedné z nich je Rufina Bazlova, významná běloruská umělkyně, která se věnuje uměleckému ztvárnění boje proti totalitě v Bělorusku. Takže krátký program v nabitém čase, ale radostný. Jsem velmi vděčný za to, že mám tady v Kutné Hoře příležitost poznat tolik zajímavých věcí," doplnil ministr kultury.

„Jsem potěšen nadšením pana ministra Baxy Kutnou Horu, a to nejen díky naší bohaté historii, ale i současných projektech v kultuře. Osobně jsme pak mluvili o další možné spolupráci mezi městem a resortem kultury. Připravujeme například výroční oslavy třiceti let od vstupu města na seznam UNESCO, programy destinačního managementu v cestovním ruchu i další podporu kulturních akcí,“ sdělil Lukáš Seifert, starosta města Kutné Hoře.