Starosta Lukáš Seifert (ODS) zdůraznil, že podmínky vzájemné spolupráce se teprve ladí a možností, jak zdravotníkům pomoci k bydlení, je několik. Město je například ochotné vytipovat vhodné byty, opravit je a rezervovat pro potřeby nemocnice. Ve hře je i možnost jejich pronájmu nemocnici, která by je dále nabízela do podnájmu zaměstnancům.

Mnohem pravděpodobnější je ale varianta, že město jednoduše vyčlení vhodné byty a ty poskytne na základě žádosti, která přijde přímo od vedení nemocnice.

O byt mohou zažádat zaměstnanci obou nemocnic, tedy jak Oblastní nemocnice Kolín, tak její kutnohorské pobočky. Podpora se neomezuje pouze na lékaře. Zažádat o byt může všechen zdravotnický personál.

„S vedením kutnohorské radnice nyní nastavujeme v tomto směru spolupráci, zejména ve prospěch personálu naší nemocnice v Kutné Hoře. Přístup vedení města v tomto směru velmi oceňujeme,“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice Kolín Petr Chudomel.

Jeden lékař už našel vhodný byt

Formální spolupráce obou stran sice ještě nezačala, ale městu už se takto podařilo zajistit bydlení pro rodinu lékaře, který nastupuje do nemocnice právě v Kutné hoře. „Obdržel jsem požadavek, ještě ten den byl vybrán vhodný byt a druhý den byla radou schválená smlouva s daným lékařem,“ řekl Seifert a dodal, že přidělení bytu je vázáno pracovním poměrem, pokud by nebylo rozhodnuto jinak.