Akce se odehraje v sobotu 22. dubna a Pražská integrovaná doprava (PID) ji pořádá ve spolupráci s Českými drahami. „Téměř po celý den od 10 do 17 hodin se můžete těšit na oblíbené jízdy historickými i moderními vlaky nebo na jízdy speciálními autobusy na čtyřech linkách po zajímavých místech v okolí,“ zve PID na svých webových stránkách.

Speciální jízdy vlakem i autobusem 

Cestující se v rámci akce mohou těšit na jízdu žabotlamem, historickou elektrickou pantografovou jednotkou 451.045, která je sveze na trase Praha hl. n. – Kolín – Kutná Hora hl. n.

Na trase Praha hl. n. – Kolín – Kutná Hora hl. n. – Čáslav pak zájemce sveze moderní elektrický vlak řady 660 InterPanter.

Mezi kutnohorským hlavní nádražím a nádražím Kutná Hora město bude jezdit historická motorová souprava ve složení M262+Bix+M240. A na trase Kutná Hora město – Kutná Hora depo pak na cestující bude čekat Regionova, motorový vlak řady 814.

Na čtyřech speciálních linkách k turisticky zajímavým destinacím v Kutné Hoře a okolí budou jezdit autobusy. Půjde o modely Škoda 706 RTO s vlekem, Ikarus 280 a Karosa B961.

Jízdní řád pro tuto naleznete zde.

Kromě netradičních svezení se návštěvníci akce mohou těšit také na prohlídky depa Kutná Hora, jízdy na pákové drezíně, ale i hudební i taneční vystoupení.

Doprovodný program na vlakovém nádraží Kutná Hora město
koordinované prohlídky depa Kutná Hora
jízdy na pákové drezíně
ZUŠ Kutná Hora – taneční vystoupení
ZŠ Jana Palacha – sbor Palášek
Boris Buňka se zpěvačkou
tradiční informační stánky PID a Českých drah
prodejní stánek Locomotiv
stánky s prodejem suvenýrů s dopravní tématikou
stánky s občerstvením