Natáčení v centru Kutné Hory v uplynulých dnech zaujalo obyvatele města. Natáčelo se na Havlíčkově náměstí, ve Vorlíčkových sadech a v ulicích Jakubská, Ruthardská, Barborská a Pod Hrádkem. Na Facebooku se objevilo diskuzní vlákno, z nějž vyplynulo, že zde vznikají záběry spojené s počítačovou hrou. To samé se z okolí natáčení doslechl i Deník. 

O jakou počítačovou hru se má jednat, nebylo řečeno. Záběry pořizovala skupina Film Hunters, obsah videa však jejich zástupci nechtěli komentovat. Ve smlouvě, která se týká pronájmu exteriérů pro účely tohoto natáčení a která je vyvěšena v registru smluv, se ovšem objevila zkratka „KDC“.

Kingdom Come: Deliverance - teaser:

Zdroj: Youtube

Zkratka KDC (nebo KCD) se na internetu používá pro očekávané pokračování herního hitu Kingdom Come: Deliverance, který v roce 2018 zaznamenal mezinárodní úspěch s příběhem zasazeným do oblasti Posázaví v době Václava IV.

Kostel v Úžicích  - pohled ze hry
Království v Posázaví dobylo herní svět

Hra uchvátila nejen samotnou příběhovou linkou, ale i historickými reáliemi, přičemž podklady pro hru vznikaly přímo v daných lokalitách – Ratajích nad Sázavou, Sázavském klášteře či třeba Úžicích. Kutná Hora byla v příběhu hry pouze zmiňována, mezi hráči se však předpokládá, že v případném druhém díle by mohla sehrát důležitou úlohu a hlavní hrdina by ji měl navštívit.