„Z výtěžku plánujeme nakoupit pomůcky pro děti ze sociálně aktivizační služby, které bojují s autismem, ADHD a dalšími obtížemi,“ předeslala za pořadatele Michaela Jandejsková.

Kdo chce vyjádřit podporu a závodu se zúčastnit, může si už nyní zakoupit startovní číslo žluté kačky v e-shopu na poslikacku.cz. Na tomto webu lze najít i veškeré aktuální informace k závodu.

Cena jedné kačky je 50 korun. Koupit kačku bude možné i na startu závodu, nejpozději půl hodiny před začátkem akce. „Kačky zakoupené v e-shopu dopravíme na místo a vy můžete po odstartování závodu sledovat, jak si vaše závodnice vedou. Na majitele nejrychlejších kaček čekají zajímavé odměny, které připravujeme ve spolupráci s našimi sponzory,“ upozornila Michaela Jandejsková.

V případě hezkého počasí se zájemci mohou těšit na bohatý doprovodný program, který se bude odehrávat u Středových pekáren. „Pro děti se chystá hudební vystoupení. Dále pro ně budou připraveny tvořivé dílničky, malování na obličej a sportovní koutek. Na plackovači si budou moci vyrobit vlastní placku s kachničkou. Přijďte si s námi užít pěkné odpoledne,“ pozvala veřejnost Michaela Jandejsková.