Už od osmi hodin se chodby pořadatelské školy začaly plnit nadšenými pIšQworkáři, kteří čekali, až budou moct znovu, po roce, změřit své síly s ostatními. Na tento první turnaj letošních pIšQworek se sešel největší počet týmů tohoto ročníku - 23 týmů. Týmy většinou přijely i s doprovodem, a tak není divu, že pro zhruba 140 lidí se zdála jedna posluchárna malá.

Po rychlé úvodní prezentaci se týmy rozdělily do 4 skupin (3 po 6 a jedna po 5 týmech), z nichž do play-off postupovaly první dva. Pro každou skupinu se vzhledem k počtu hráčů vyčlenila vlastní třída. Týmy byly opravdu různorodé. Přijely si zahrát děti ze základních škol, ale i maturanti. Těší nás, že pIšQworky začíná hrát i čím dál více dívek.

Už během soubojů ve skupině, bylo jasné, že domácí týmy si letos přijely pro vítězství. Nebylo tak velkým překvapením, že společně s týmy ŠADAJ z Gymnázia Kolín, Mongoly z Gymnázia Jiřího Ortena a Šimíky, též z Gymnázia Kolín, do play off nakonec postoupily všechny 4 domácí týmy: Mikyho klubík, Věčná pětka, Hnědá Kavalerie i E4C. Poslední postupující byli hráči z tým Aura, kteří přijeli ze Základní školy Sadská a do play off se probojovali i přes jejich původní obavy nastoupit proti drsňákům z maturitního ročníku.

Nestárnoucí bláznivou komedii Charleyova teta milují nejen diváci, ale i herci.
Ve Svatém Mikuláši odehrají Charleyovu tetu

Do velkého finále se probojovaly 3 pořadatelské týmy (Mikyho klubík, Věčná 5, Hnědá kavalerie) a s přehledem i tým Aura, který byl tiše podporován zbylými týmy ze ZŠ Sadská.

Zdálo se, že všechny 3 domácí týmy už se vidí na krajském kole. Tým Aura se ale nedal zastrašit a v souboji o 3. místo porazil Mikyho klubík, který tak získal místo 4. a do krajského kola se tak na rozdíl od týmu Aura neprobojoval.

Věčná pětka i Hnědá kavalerie už měli postup v kapse, nicméně začal souboj o první místo a vytoužený pohár. Souboj to byl velice vyrovnaný, několik duelů skončilo remízou a hrálo se téměř do poslední minuty. Vítězem se nakonec stala Věčná pětka a Hnědé kavalerii cinklo stříbro.

1. místo: Věčná pětka (VOŠ, SPŠ a Jazyková škola s právem SJZ) ve složení: Richard Šarm, Jan Popovič, Roman Khail, Jan Houska a Tomáš Hauser

2. místo: Hnědá Kavalerie (VOŠ, SPŠ a Jazyková škola s právem SJZ) ve složení: Dominik Dvořáček, Michal Hartig, Pavel Semerád, Jakub Cerman a Jaroslav Kořínek

3. místo: Aura (ZŠ Sadská) ve složení: Martina Fořtová, Matěj Škrabánek, Dominik Štoček, Pavel Řehák a Lukáš Pekárek

4. místo: Mikyho klubík (VOŠ, SPŠ a Jazyková škola s právem SJZ) ve složení: Michal Žiško, Radek Paloš,Michal Müller, Lukáš Vacek a Jan Janeček

Ve více než stovce turnajů v pIšQworkách do 24. listopadu poměří síly přes 1350 přihlášených týmů. Z krajských kol vzejde celkem 24 vítězných týmů z České republiky i ze Slovenska, které se utkají o titul středoškolského mistra v piškvorkách 8. prosince 2017 na Fakultě sociálních studií MU v Brně.

Petra Plachá

Ve zbýšovské škole uspořádali projektový den na téma Dušičky.
Ve zbýšovské škole uspořádali projektový den na téma Dušičky