Jako už tradičně se mohou návštěvníci těšit na automobilové skvosty vyrobené do roku 1940 i na posádky oblečené v dobových kostýmech. „V letošním roce nás překvapil snad ještě větší zájem o registrace než v minulých letech. Kromě domácích závodníků k nám míří i majitelé vozů z Německa nebo Francie. K nejstarším autům patří Buick z roku 1908, Ford T z roku 1913, návštěvníky ale jistě potěší i další značky jako Rollls-Royce, Bentley, Lagonda, z domácích pak Praga, Škoda či Tatra,“ říká za organizátory Mariana Pohlová, ředitelka závodu.

Z festivalu alternativní hudby 'Creepy Teepee' na prostranství v kutnohorském Sedlci.
VIDEO, FOTO: Na festivalu Creepy Teepee na louce v Sedlci se tančilo i v neděli

Jak probíhají závody?

V sobotu a v neděli se uskuteční závod do vrchu Kaňk. Auta jsou výkonnostně naprosto rozdílná, a proto zde nevítězí ten nejrychlejší. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola (dvě v sobotu a dvě v neděli) ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému. Start prvního kola závodu je naplánován v sobotu v 10:00 od hotelu Kréta v Lorecké ulici.

Nebude chybět spanilá jízda po okolí Kutné Hory

Ani letos nechtějí pořadatelé vynechat spanilou jízdu, která potěší také ty, kteří se do Kutné Hory nedostanou. V sobotu 20. srpna se defilé veteránů vydá po okolních obcích s hlavní zastávkou v pobočce Národního zemědělského muzea v Čáslavi, kde je k vidění zemědělská technika.

Více informací o Veteran Rallye Kutná Hora 2022 naleznete ZDE.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.