Römer, Krulišová a její sestra Olga už na Ukrajinu poslali několik tun humanitární pomoci pro lidi i zvířata včetně jídla, oblečení, dek, elektrospotřebičů, spacáků, hygienického materiálu, zdravotnických potřeb a dřeva. Vojákům pak zajistili dvě auta, dvě termovize, drony, desítky sad termo oblečení a stovky párů bot a generátory. Nyní usilují o sanitku v on-line sbírce ambUAlance.

Zdroj: Youtube

Oba přátele Kutnohoráci dobře znají z akcí Bratwusrt a Pivo proti Putinovi, které proběhly loni a letos v rámci sousedské slavnosti Zažít město jinak. Nyní zvou ke Svařáku proti Putinovi, a to v sobotu 9. prosince, k informačnímu centru v Sedlci. Tam budou oba přátelé od 10 do 16 hodin prodávat na podporu sanitky horké nápoje.

Krulišová zároveň na svém Facebooku spustila Dražbu zážitků. Pořídit lze degustaci vín, návštěvy jeskyně, fotoshooting či „napsání písně na míru kapelou Šoulet“. Zážitky nabízí Češi i Ukrajinci z Kutnohorska i odjinud a jejich zakoupením lze podpořit právě projekt ambUAlance. Dražba běží do 3. prosince.

Pavel Kopecký
Mír pro Ukrajinu?

V sobotu 2. prosince zároveň v rámci projektu vystoupí v německém Annabergu kapela Rajtaraj, která má kořeny v Bylanech, společně s drážďanskými Die Ukrainians. Akce v kulturním centru Alte Brauerei startuje v devět večer a veškerý výtěžek poputuje právě na sanitu. Krušné hory budou v té době už svítit miliony tradičních vánočních světýlek, výlet lze tedy spojit i s návštěvou překrásného hornického města Annaberg.