Setkání ve čtvrtek 30. května podpořil kutnohorský starosta Lukáš Seifert. Hosté měli možnost prohlédnout si hrubou stavbu Strakoschovy rezidence a dokončenou prvorepublikovou Strakoschovu vilu, kterou v loňském roce společnost Jakeš Development zrekonstruovala a nyní projekt rozšiřuje o moderní novostavbu.

Rekonstrukce Strakoschovy továrny v Kutné Hoře

Jedná se o bývalou továrnu na obuv orientovanou na okraji historického centra UNESCO, která ožila a proměnila se v moderní bytový dům. V současné době navrhuje společnost Jakeš Development vybudovat nové rezidenční byty, domov pro seniory, školku, obchod a bistro. Hlavním spojujícím prvkem je společná zahrada ve vnitrobloku, kde se přirozeně budou potkávat generace, které se mohou vzájemně velmi obohatit.

„V dnešní uspěchané době má mnoho dětí ještě pracující babičky a dědečky. Ten klid a nadhled je někdy potřeba a my doufáme, že vytvoříme prostředí, které tomu půjde naproti," uvedl Marek Jakeš, jednatel společnosti Jakeš Development. „Sdílení prostoru mezi generacemi může výrazně obohatit životy všech zúčastněných a přispět k silnějšímu komunitnímu duchu,“ dodal Marek Jakeš.

O Jakeš Group:
Hlavním zaměřením firmy je podnikání v různých technologických segmentech, což zahrnuje široké spektrum činností a inovací. Do skupiny Jakeš Group patří: Jakeš Development, Jakeš Technology a Jakeš Glass. Cílem Jakeš Development je vytvářet prostory, které podporují kvalitní životní styl. V portfoliu Jakeš Development jsou projekty od rodinných a bytových domů až po celé urbanistické projekty, a to od rodné Vysočiny až po Prahu.

Součástí setkání v prostorách refektáře Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře byla společná večeře s podporou charitativní organizace a celý slavnostní večer zakončilo vystoupení zpěvačky Leony Machálkové.

close Z prezentace výstavby domova pro seniory a mateřské školy společností Jakeš Group v refektáři Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Na snímku zpěvačka Leona Machálková. info Zdroj: Deník/Michal Bílek zoom_in Z prezentace výstavby domova pro seniory a mateřské školy společností Jakeš Group v refektáři Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Na snímku zpěvačka Leona Machálková.

Budoucím provozovatelem domova pro seniory bude společnost Senlife, která již provozuje domovy v Mělníku a ve Tmani u Berouna. „Spolupráce se společností Jakeš Group si vážíme především kvůli sdílení stejných hodnot v péči o seniory a přístupu k inovacím a propojování generací. Propojení kvalitní péče a kulturně a historicky bohatého města Kutná Hora bude skvělou kombinací pro všechny seniory, kteří u nás najdou svůj nový domov,“ uvedli zástupci Senlife.

O Senlife:
Společnost Senlife provozuje domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem od roku 2021. Pro zařízení si vybírá zajímavé objekty a především lokality. Stávající domovy provozuje v původním augustiniánském klášteře v Mělníku a zámeckém areálu ve Tmani u Berouna. V současné době realizuje rekonstrukci Zámku Chodová Planá a původních lázní v Dobré Vodě na Příbramsku.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Investor v Malíně nezahálí. Získal povolení na výstavbu dalších deseti ekodomů

Stavební pozemek v ulici K Malínskému mostu v Malíně, kde by měly stavět rodinné domy | Video: Deník/Luboš Hájek