Ve čtvrtek odpoledne byla v parku k vidění částečná konstrukce pódia, oplocení. složené lavičky a několik zatím nesestavených stánků. V pátek kolem poledne už areál pomalu začínal připomíat prostředí, kde se v sobotu a v neděli bude odehrávat bohatý program Královského stříbření Kutné Hory. Pódium bylo kompletní a pracovalo se na jeho výzdobě. Rozložené tu byly i dřevěné lavičky. Stálo tu také několik konstrukcí stánků. Kolem 16. hodiny už se pak zkoušel i zvuk a po okolí parku se rozléhaly melodie, které vždy středověkou atmosféru akce domalovávají.

Pódium tradičně stojí v přední části parku na travnaté ploše. Areál Stříbření však bude rozprostřený po celém parku, jak nazačovaly páteční přípravné práce - a jak tomu bylo i v minulosti. 

Stříbření se letos koná po tříleté pauze a půjde o jeho 29. ročník. Návštěvníci se o víkendu 24. a 25. června mohou opět těšit na bohatý program, jehož středobodem je návštěva krále Václava IV. a jeho družiny ve městě. K vidění budou šermířské souboje, středověké tance, dobová hudba, ukázky řemesel i lukostřelba.

Vše začne v sobotu v 10 hodin průvodem horníků od Vlašského dvora ke chrámu sv. Barbory. Odtud pak v 10.45 vyrazí velký průvod v čele s králem Václavem IV. s královnou Žofií do parku pod Vlašským dvorem, kde se také bude odehrávat většina programu dvoudenní slavnosti. Ani letos nebudou chybět rytířské turnaje, vystoupení kouzelníka Žita, sobotní večerní Svatojánská dvorská slavnost s bojovým kláním rytířů a ohňostrojem či nedělní Stříbrná mše v chrámu sv. Barbory.

Celý program naleznete zde.