Slavnosti se již tradičně budou konat na více místech. Vedoucí oddělení školství a kultury Lucie Francová připomněla, že oslava svátku patrona země začíná i letos svatováclavskou ranní mší v kapli Vlašského dvora a následně od 13 hodin se návštěvníci mohou těšit na program na Palackého náměstí.

„Nejprve vystoupí Divadélko Kůzle. Následovat budou vystoupení oblíbených místních i nadregionálních kapel a hudebníků jako jsou Time To Play, Schodiště a November Second. Ve večerních hodinách dále vystoupí Vlasta Horváth, Luboš Pospíšil a 5P a na závěr večera Balage band feat. Tereza,“ vyjmenovala Lucie Francová.

Zdroj: Youtube

Po celou dobu bude na náměstí probíhat trh plný občerstvení, vína, burčáku a řemeslných výrobků regionálních i přespolních prodejců. V přilehlém parku U Tří pávů se během odpoledne budou moci pobavit děti díky pohádkám, dílničkám i malování na obličej.

Milovníky vína pak od 14 hodin jistě potěší program v klášteře řádu sv. Voršily, kde se bude konat přehlídka českých vín. Ve spolkovém domě pak bude k nahlédnutí výstavu fotografií Ilji Bojanovského a v kostele sv. Jana Nepomuckého výstavu fotografa Jindřicha Štreita.