„Navržený projekt zahrnuje řadu inovací a také energetické úspory. Kompletní rekonstrukcí vznikne zajímavý kompletně přístupný bezbariérový objekt s novými výstavními prostorami, edukačním centrem a komplexním provozním a technickým zázemím. Veškeré plánované úpravy byly samozřejmě konzultovány s příslušnými orgány památkové péče,“ uvedl Václav Švenda, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
V rámci rekonstrukce budou všechny podlahy v přízemí srovnány do stejné úrovně a bude zde instalován výtah. Z ulice povede malá rampa, která zajistí bezbariérový přístup do objektu. Rekonstrukce zpřístupní také prostory, které byly dosud veřejnosti uzavřeny, konkrétně se jedná o sklepní prostory představující pozůstatky původního domu z přelomu 15. a 16. století. Ve druhém patře vzniknou nové výstavní sály a kancelářské prostory.
Díky půdní vestavbě se rozšíří kapacita objektu o nové prostory pro lektorské pracoviště Českého muzea stříbra a pracovníky Vzdělávacího institutu Středočeského kraje (VISK), kteří budou Tylův dům sdílet. Novinkou bude také nové zastřešení dvorany světlíkem, který prosvětlí půdní prostory a interiéry objektu. Tato úprava bude jedinou vnější změnou oproti stávajícímu stavu.
Projektová dokumentace je již zpracována a předpokládané náklady na rekonstrukci činí necelých 43 milionů korun. Celý projekt má být dokončen do konce roku 2025, přičemž otevření pro veřejnost je plánováno na začátek roku 2026.