Akce začne v 10 hodin a pořádá ji Průvodcovská služba Kutná Hora ve spolupráci se Šárkou Pajerovou. Na návštěvníky čeká vystoupení dětí z MŠ 17. listopadu a DDM Kutná Hora. Na programu je také vánoční představení divadla Dokola, vystoupení akordeonisty Michala Karbana, vánoční koledy nebo prozpěvování s LRB oktetem.

„Jak už na našich trzích bývá zvykem, nebude chybět možnost pořídit spousty originálních dárků v prodejních stáncích trhovců. Potkáte již známé tváře z Keramických trhů, Vítání jara, či loňských adventních trhů, doplněné o tváře nové s širokou nabídkou pro vás i vaše nejbližší. Ve spolupráci s místními i přespolními podnikateli bude přichystáno občerstvení všeho druhu od stánků s pivem a teplými nápoji po domácí lupínky či topinky,“ píše v pozvánce Průvodcovská služba.

Vyvrcholením akce pak bude v 17 hodin rozsvícení vánočního stromu na nádvoří. „Můžete se těšit na čarování a ohnivou show s Jankou Janů,“ stojí v pozvánce.

Trhy budou pokračovat

Vánoce na nádvoří Vlašského dvora budou pokračovat také na druhou a třetí adventní neděli. Návštěvníci se mohou již nyní těšit na koncert hudebního uskupení Je to jedno v kapli Vlašského dvora, který se odehraje 10. prosince v 17 hodin. Od týden později, 17. prosince, pak ve stejný čas v kapli vystoupí Cimbálová muzika Aleše Smutného.