Do myslí Kutnohořanů i přespolních se vepsala prohlídka Kutná Hora Nestoudná, ale i divadelní představení Noc na Karlštejně či Erbenova Kytice.
O bohatý kulturní program nebude nouze ani letos a dokonce přibude i jedna novinka.

V srpnu totiž na nádvoří Vlašského dvora dorazí Drákula. „Nebude to ale onen klasický muzikál, který lidé znají. Jedná se o hru o třech dějstvích na motivy románu Brama Stokera, kterou jsem volně zpracovala," uvedla za produkci agentury ZuzKo Zuzana Kocourková.

Podle ní už nyní herci pilně zkoušejí, svou premiéru by pak měli odehrát 18. srpna večer. V roli hraběte Drákuly se objeví Martin Čerych, Martin Kubelka bude hrát Jonathana Harkera, v dalších rolích se ale objeví také například Zuzana Moravčíková, Iva Pilcerová či Zuzana Kocourková osobně.

Ani v letošním roce ale nebude chybět například Erbenova Kytice, kterou herci odehrají v rámci Muzejní noci ve Spolkovém domě.

Během prázdninových měsíců se opět uskuteční takzvaný Kutnohorský víkend, kdy se lidé opět mohou těšit na Noc na Karlštejně a Kutnou Horu Nestoudnou. Navíc, přestože již skončila velmi oblíbená a úspěšná akce „Probouzení Kutné Hory", lidé se jej v letošním roce dočkají, i když tak trochu jinak. „Loni se místní po Probouzení Kutné Hory ptali. Letos tedy v rámci doprovodného programu Svatováclavských slavností, které se pravidelně konají v září, zopakujeme to poslední Probouzení, které mělo téma Přemyslovci a České euro," uvedla Zuzana Kocourková.