„Byl bych velice nerad, kdyby se rušila nějaká lůžka a nebo se jinak šetřilo v nemocnicích, to pak člověk neví, jestli dostane pořádnou péči," vyjadřuje své obavy Petr Havlíček.
Podle informací z obou nemocnic v regionu vyplývá, že se ani jedné z nich plánované škrty lůžek netýkají. „Zatím nemám informace o tom, že by se nás snižování lůžek mělo dotknout. Samozřejmě se jednání s pojišťovnami po volbách znovu rozbíhají, ale to že bychom od nového roku měli snižovat počet lůžek, tak takovou informaci nemám," vysvětlil ředitel kutnohorské nemocnice Zdeněk Heřmánek.
Podobné informace přicházejí i z Čáslavi. „Z jednání se zástupci zdravotních pojišťoven 
v podstatě vyplývá, že nedojde 
k žádnému omezení struktury nemocnice. Jediné snížení bude na dětském oddělení, kdy je třicet lůžek a do budoucna plánujeme dvacet, ale na druhou stranu na jiném oddělení dojde k nárůstu, tady počet lůžek zůstane zachovaný," uvedl starosta Čáslavi a senátor Jaromír Strnad. Čáslavská městská nemocnice bude pokračovat ve stávající spolupráci s pojišťovnami. „Jsme ve skupině 101 nemocnic, které dostanou dlouhodobou smlouvu s výhledem možných drobných strukturálních změn. Nepatříme ani do těch nemocnic, které by měly být zrušeny, ani do těch, které budou mít smlouvu pouze na krátkou dobu," informoval ředitel nemocnice Martin Novák.