"Smlouvy jsou ze zákona od počátku neplatné. Předkládalo nám je město, byli jsme nuceni je podepsat. Chyba byla na straně Kutné Hory," oznámil ředitel nemocnice Jaroslav Řehák.

Jeho společnost si totiž nechala smluvní ujednání po posledním zasedání zastupitelstva prověřit. Na rozdíl od kontrolního výboru zastupitelstva však odhalila mnohem závažnější pochybení, než bylo údajné pochybení ve zrušení dětského oddělení a porodnice.

Situace se tak od prodeje nemocnice v roce 2007 opět vrátila do bodu nula.

Zastupitelé by měli rozhodnout do konce března

Na čtvrtečním jednání se sešel starosta Kutné Hory Ivo Šalátek s vedením nemocnice a jeho zaměstnanci. Výsledkem bylo jak převzetí nemocnice, tak dohoda, že by se o dalším osudu místního zdravotnického zařízení mělo rozhodnout na březnovém zasedání zastupitelů.

Vrácení nemocnice městu však nemusí být definitivní. Pokud se zastupitelé rozhodnou nemocnici v březnu prodat, bude jeho společnost prvním zájemcem. Rozhodnuto však podle Řeháka musí být do konce března, zejména z personálních důvodů.

Verdikt kutnohorské samosprávy je zatím značně nejistý. Klub zastupitelů Občanské demokratické strany se ve čtvrtek shodl na tom, že nejlepším řešením bude prodej. "Většina zastupitelů ODS je přesvědčena o tom, že nejvhodnější variantou řešení by byl prodej celého areálu," vyjádřil stanovisko klubu zastupitelů občanských demokratů jeho předseda Vladimír Košárek.

O tom, kdo bude nyní pověřen řízením nemocnice, se rozhodne v úterý.

Tím, že nemocnici městu vrátí, již vedení nemocnice hrozilo delší dobu. Požadovalo od zastupitelů jednoznačné vyjádření k nabídce středočeského hejtmana Davida Ratha převzít kutnohorskou nemocnici do vlastnictví kraje. Více informací naleznete zde.

O aktuálním vývoji situace vás budeme průběžně informovat.