Nová kola mají jednotnou image, na rámu jsou opatřena nápisem Kutná Hora a nechybí na nich ani kutnohorská rozeta na přední vidlici. K dispozici budou tři pánská a dvě dámská krosová kola značky Merida v černo-žlutém provedení.

"Kutnohorská kola rozšiřují nabídku půjčovny a díky tomu je možné si kola zapůjčit i na pobočce Informačního centra na hlavním vlakovém nádraží, kde jsou k zapůjčení dvě pánská a dvě dámská kola. Jedná se o starší typ trekingových jízdních kol značky Olpran ve stříbrno-žluto-červeném provedení," doplnila k možnosti půjčování kol v Kutné Hoře místostarostka města Silvia Doušová.

Ke kolům je možné si vypůjčit i další cyklovybavení, například helmy a svítilny. Každý, kdo si kolo vypůjčí, má automaticky nárok na cyklomapu Kutné Hory a okolí zdarma. V letošním roce lze k půjčení kola zdarma získat rovněž i kutnohorský multifunkční šátek, který může při vstupu do interiéru posloužit jako rouška. Půjčovné jednoho kola na den je 220 korun.

Více o cenách a podmínkách zápůjčky se dozvíte ZDE. V Kutné Hoře budou v rámci projektu Kutnohorské kolo umístěny také stojany na kola.