Jako například Alena Prausová z Hlízova. Ta se svým vnukem Vaškem vyrazila v sobotu 8. června za Čáslav směrem na Golčův Jeníkov. „Bylo to potřeba, protože já se v lese ztratím za prvním stromem. Takže na houby jdu jedině s vnukem nebo synem,“ usmívala se.

| Video: Youtube

Do fotogalerie houbařských úlovků zařadila i muchomůrku, ale z té však na rozdíl od ostatních hub smaženici neudělala. „Ještě jsme uvažovali o houbové omáčce, nebo smažených hlavičkách. Tyto dobroty si necháme na příště,“ podotkla Alena Prausová.

Spokojenost po návštěvě lesa projevil i Jan Petrásek z Kasanic, který houbařský zářez okomentoval slovy: „Korbu jsme nenaplnili, ale večeře bude.“

To Lucie Hájková z Malína ani do lesa nemusela. Na statné hřiby, ale některé červivé, překvapivě narazila při odchodu z areálu fotbalového hřiště ve Zbraslavicích po skončení třetitřídního zápasu vítězného domácího týmu se Suchdolem B.

close Hřiby nalezené v areálu fotbalového hřiště ve Zbraslavicích. info Zdroj: Deník/Luboš Hájek zoom_in Hřiby nalezené v areálu fotbalového hřiště ve Zbraslavicích.

Máte i vy pěkné houbařské úlovky, dobrý recept či nějaký zajímavý postřeh? Pošlete nám fotografie s průvodním textem a my rádi vše zveřejníme, příspěvky lze zasílat na email: reporter.kutnohorsky@denik.cz.