Richard Tůma je čtyřiačtyřicetiletý živnostník, který provozuje restauraci a army shop. „Na kandidátce Patriotů jsem za Českou stranu národně sociální. Chtěl jsem, aby hlasy z Kutné Hory šly jinam, než těm, co jsou v současné domě u moci. To, co se v naší republice děje, není normální, možná tak někde na Ukrajině. Byl jsem řadu let státní zaměstnanec, ale za něco takového bych se styděl,“ řekl Tůma.

Šestatřicetiletý sociolog a analytik Jan Klán už je ostříleným politikem, do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl zvolen celkem dvakrát. „Evropská unie lidem nevoní. Pochopitelně. Zapáchá a čpí různými nařízeními. Hraje si na direktora, který rozhoduje téměř o všem. Obyčejný člověk ji vnímá jako problém, protože z EU přichází jen samé zákazy a příkazy. Osobně bych se postavil za přestavbu Unie například na základě konfederace, případně socialistickou Evropu,“ uvedl Klán k důvodům své kandidatury na post europoslance.

Pepa Nos, pedagog, spisovatel a hudebník je nejstarší ze všech kandidátů. Sedmdesátiletý písničkář je znám svými extrémními postoji k politickému i společenskému dění. „Svoboda a přímá demokracie je to, co celá Evropa potřebuje. Proto kandiduji za SPD,“ řekl Nos.