Vzhledem k tomu, že začaly letní prázdniny, a také v návaznosti na nepříznivý vývoj nehodovosti v minulých letech ve stejném období, byla o víkendu vyhlášena celorepubliková dopravně bezpečnostní akce. Zapojili se do ní i kutnohorští policisté.

| Video: Youtube

„Zaměřili se především na rychlost jízdy, dodržování pravidel silničního provozu, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, ale samozřejmě i na to, zda řidič neusedl před jízdou za volant pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky,“ sdělila za kutnohorskou policii Vendulka Marečková s tím, že v průběhu letních prázdnin budou policisté ve zvýšeném dohledu nad silničním provozem a silničních kontrolách pokračovat.

V souvislosti se začátkem prázdnin policisté upozorňují na vyšší koncentraci dětí v silničním provozu. „Děti mohou jednat nepředvídatelně a vstoupit do vozovky bez dodržení zásad bezpečného přecházení. Doporučujeme proto řidičům, aby v blízkosti dětských zařízení zvýšili svou pozornost, zpomalili a plně se soustředili na řízení, aby mohli včas a adekvátně zareagovat na nenadálé situace,“ upozornila policistka.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Nákladní auto s návěsem vyřadilo na průtahu Novými Dvory z provozu passata

Havarovaný osobní automobil Volkswagen Passat na průtahu Novými Dvory | Video: Deník/Luboš Hájek