Nejlepší sněhové peřině se i v sobotu těšily Zbraslavice, které patří mezi obce s největší nadmořskou výškou na Kutnohorsku. Zatímco například v Kutné Hoře, Čáslavi a v okolí těchto měst měly slunečné paprsky sílu, aby vločky zlikvidovaly, na výše položených místech se navátý sníh držel i na některých komunikacích.

„V sobotu jsme evidovali pět dopravních nehod, při kterých došlo k dvěma lehkým zraněním“ uvedl před sedmnáctou hodinou službu konající policista na operačním středisku v Kutné Hoře.

Méně vytížení byli oproti dopravním policistům profesionální hasiči. „Do této doby zasahovali pouze čáslavští kolegové, a to u dopravní nehody nedaleko Žehušic. Auto se tam ocitlo na střeše, došlo k úniku benzinu, a tak učinili protipožární opatření,“ sdělila krátce po sedmnácté hodině pracovnice hasičského dispečinku v Kolíně.

Podle předpovědi počasí však nebezpečí v podobě náledí a nové sněhové pokrývky ještě několik dnů potrvá.

VÝZVA: Pořídili jste fotodokumentaci prvního letošního sněhu? Zachytili jste objektivem v této souvislosti nějakou nehodu? Pošlete nám vaše snímky na adresu: redakce.kutnohorsky@denik.cz a my je zařadíme do internetové galerie na našem webu.