Cílem této akce byla především kontrola dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci, ale i mimo ni. Policisté při dopravní akci využili veškerou funkční měřící techniku

Do akce byla zapojena také veřejnost, která měla možnost prostřednictvím webového portálu navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková. Na Kutnohorsku se jednalo například o silnici číslo I/38 u obce Hlízov, silnici číslo III/03321 z obce Kaňk v místech od kruhového objezdu k Albertu v Kutné Hoře, kutnohorské ulice Masarykova, Kouřimská a Čáslavská, silnici číslo II/126 km 40 u Obily u Kutné Hory. Lidé dávali také tip na silnici v obci Církvice, železniční přejezd u Koudelova a čáslavský obchvat v místech u Kalabousku. Za rizikové považují také obce Slavošov a Štipoklasy.

Hlídky policistů na těchto vytipovaných místech dohlíželi na dodržování rychlosti a kontrolovali dopravu. Policisté na Kutnohorsku využívali k měření laserový radar a silniční radarový rychloměr instalovaný v osobním vozidle Škoda Fabia a Škoda Octavia.

Do této akce bylo zapojeno osm policistů, kteří v průběhu dvaceti čtyř hodin zkontrolovali 91 motorových vozidel. Zjistili 52 přestupků, z toho 50 přestupků se týkalo nedodržení rychlosti v dopravě. V blokovém řízení byly na místě uloženy blokové pokuty. Jejich celková výše dosáhla 6 900 korun. Celkem 30 přestupků bylo oznámeno správním orgánům. V jednom případě bylo zjištěno požití alkoholických nápojů před jízdou.

Cílem této preventivní akce je především přimět občany, aby dodržovali stanovené rychlostní limity, a tím se snížily rizikové situace, které mohou zapříčinit různé kolize, ale i tragické dopravní nehody.