Poutníci z Kutné Hory už za sebou mají dva úseky, předloni šli z polského Krzeszówa do Kutné Hory, letos v červenci vyrazili z Kutné Hory do Hluboké nad Vltavou, respektive do Hosína, což je tři kilometry od Hluboké nad Vltavou. V nohách měli téměř dvě stě kilometrů.

Ze svatojakubské trasy vybočili jen loni, kdy místo ní šli takzvaný Pochod pro zvon, tedy pouť k oslavě nového zvonu Jakub Maria pro kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře. Pouť vedla ze Svaté Hory u Příbrami do Kutné Hory.

Putování do Salzburgu

Listopadové setkání na faře se uskutečnilo u příležitosti plánování trasy na příští rok. „Vyjít bychom měli 31. července z Hosína a dojít do Salzburgu,“ prozradil duchovní otec pouti pro kutnohorskou farnost Honza „Pošťák“ Pospíšil. Z Kutné Hory do Hosína pojede poutnická výprava vlakem, odtamtud do Salzburgu by to poutníci chtěli zvládnout za dvanáct dní.

Setkání se zúčastnila také jedna milá návštěva, příbramský poutník Josef Maleček, který se právě vrátil se španělského Santiaga. „Šel jsem z Lurd, je to přibližně tisíc kilometrů. Ušel jsem to za třicet dní,“ prozradil Josef Maleček, který letos oslavil sedmdesáté narozeniny.