Zcela nová cyklostezka by měla vzniknout v Kutné Hoře. Do budoucna by se mělo město propojit i s Novými Dvory, Svatým Mikulášem a Hlízovem. „O tom jednáme se zástupci Mikroregionu Kutnohorsko. V současné době je zde vypracovávána studie," uvedl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

Jeho slova doplnil starosta Kutné Hory Martin Starý. „Na území Kutné Hory by cyklostezka měla vést od Středových pekáren k hlavnímu nádraží," uvedl. Na tuto část cyklostezky je podle Josefa Viktory již vypracován projekt.

Je však třeba vyřešit, jakým způsobem bude cyklostezka pokračovat ve směru na Nové Dvory. „Kvůli nebezpečnosti to nejde po mostech, je tedy třeba vyřešit, jak technicky vést cyklostezku pod mosty," řekl Martin Starý. Podle něj je v současnosti také zpracovávána ekonomická studie, zda bude výhodnější vést cyklostezku korytem podél řeky Vrchlice či nahoře polem.

Pokud vše dobře dopadne, pak by mohla, ve spolupráci s Mikroregionem Kutnohorsko, cyklostezka pokračovat až do obce Svatý Mikuláš a Hlízov.