Najít místo na parkování tak bude doslova umění. Plocha u plaveckého stadionu bude s největší pravděpodobností zabrána účastníky mistrovství v aerobiku. Na louce, na které se koná Sedlecká pouť, už se objevují první atrakce. Na záchytném parkovišti u Foxconnu se nakonec organizátoři Spartan race s vedením firmy kvůli plně obsazeným směnám nedohodli. K dispozici tak bude jen pár míst.

Parkování bude možné na louce u hasičárny a u stadionu Olympia. „Máme schválený dopravní plán, který má město k dispozici. Rezidenty a podnikatele v centru města jsme informovali pomocí letáků, které roznášeli naši dobrovolníci,“ uvedl ředitel závodu Michal Kúkola.

Ti na tom ale nebudou o moc lépe. Uzavřené totiž bude nejenom Palackého náměstí a Tylova ulice, pro závodníky Spartan Race je od čtvrtka 11. dubnA uzavřené také parkoviště na Václavském náměstí a Na Valech, parkovat nepůjde ani Na Náměti.

Na start závodu se v průběhu dvou dnů postaví 7000 závodníků a 1000 dětí. V sobotu bude startovat 4750 závodníků a v neděli jich bude 2450.

Městská policie Kutná Hora doporučuje řídit se pokyny pořadatelů závodů Spartan Race a dále dopravním značením v místě omezení, tak aby nedocházelo k dopravním kolizím a porušování platného dopravního značení.

„Co se týká rezidentů v okolí trati, a obchodníků v centru města, byli jsme informováni, že tito dotčení byli se situací a případným omezením obeznámeni pořadatelem závodu,“ řekl ředitel městské policie Václav Mareček. Stejnou informaci k dopravní situaci uvedl i starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Jedna pozitivní zpráva pro řidiče se však přeci jen objevila. „Poslední informace, která by měla napomoci ke zklidnění celkové dopravní situace v průběhu závodů je zpráva, že VHS Kutná Hora intenzivně pracuje na dokončení opravy v prostoru křižovatky U Podlipných a dle předběžné informace by oprava měla být ukončena v pátek 12. dubna,“ doplnil Václav Mareček.