Lampionový průvod pořádaný tradičně Římskokatolickou farností - arciděkanstvím Kutná Hora čeká letos jedna zásadní změna. Jeho účastníci se v sobotu 11. listopadu v 17.00 nesejdou jako dříve na prostranství mezi farou a kostelem sv. Jakuba, ale ve spodní části Palackého náměstí, u Kafírnictví, tedy v místech, kde do náměstí ústí ulice 28. října.

Důvod změny je zcela prostý, kvůli stále stoupajícímu zájmu už se malí i velcí pochodníci na původní místo prostě nevejdou. Odtud se průvod s rozsvícenými lampiony vydá za svatým Martinem na bílém koni ke katedrále svaté Barbory, kde bude čekat na příchozí scénka ze života světce v podání dramatického kroužku ZUŠ Kutná Hora. Následně bude možné v potemnělém chrámu zapálit připravenou svíčku.

V Čáslavi vyrazí s lampiony o den dříve

Svatomartinský lampionový průvod se chystá také v Čáslavi, a to o den dříve, v pátek 10. listopadu. Průvod začne v 17 hodin na Kostelním náměstí, odtud se půjde ke kašně na Žižkově náměstí kde bude připraven krátký kulturní program. Průvod pořádá Rodinné centrum Kopretina ve spolupráci s městem Čáslav a Římskokatolickou farností Čáslav.