Změny se během léta uskutečnily na hřišti v ulici Těsnohlídkova, kam byl přesunut kvůli většímu využití jeden z hracích prvků, kterým je kolotoč typu SMB Lunapark, jehož funkce je využita při obsazení alespoň dvěma dětmi. Kvůli této změně ale zůstal na hřišti v ulici 28. října prázdný prostor, odkud byl kolotoč přemístěn. „Návštěvníci se budou moci těšit na náhradu v podobě menšího, avšak neméně atraktivního hracího prvku, o jehož pořízení a následnou instalaci komunikujeme se společností, která tyto práce zajišťuje," řekla Dana Chrenková, vedoucí odboru správy majetku města.

Hřiště prošla i řádnou kontrolou, při které byl v Těsnohlídkově ulici zjištěný nevyhovující stav jednoho článku konstrukce houpačkové sestavy. Vše se však rychle, s ohledem na bezpečnost, začalo řešit. Obě houpačky byly odmontovány a až se opraví, budou na místo opět vráceny. Během léta se na tomto hřišti také opravilo oplocení hřiště. Nosná část plotu byla zabetonována do země a celý povrch byl natřený ochranným a dekoračním nátěrem s odstínem palisandru.

V Čáslavi se nachází hned pět dětských hřišť. Mezi ta hlavní patří hřiště mezi čáslavským fotbalovým klubem a tenisovými kurty ve Vodrantech a v ulici Generála Eliáše pod druhou budovou čáslavského městského úřadu. Další z dětských hřišť jsou v ulici Těsnohlídkova, vedle mateřské školy v ulici 28. října a poslední se ukrývá v Jeníkovské ulici, která je mezi místními známá jako lokalita „Kreml".