"Za pokladnami odevzdáte nakoupené zboží dobrovolníkům a zaměstnancům charitního Střediska Racek, které poznáte podle zelené zástěry s logem sbírky," prozradila Marcela Mommersová z Oblastní charity Kutná Hora.

Které potraviny nejvíce pomáhají? "Nejvíce pomůžete nákupem základních trvanlivých potravin, jako jsou konzervy, dětská výživa, polévky, paštiky, marmelády, trvanlivé mléko, olej, cukr, rýže a luštěniny, těstoviny nebo základní a dětská drogerie. Těchto produktů je u nás i v potravinových bankách stále nedostatek. Nakoupit můžete i z pohodlí domova v online obchodech na www.kosik.cz, www.rohlik.cz, www.itesco.cz. Darované zboží pomůže opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem zdravotně znevýhodněným," doplnila Marcela Mommersová.

Benefiční závod malých žlutých kačenek ve prospěch dětí se zdravotním znevýhodněním.
PODÍVEJTE SE: Na říčce Vrchlice plavaly desítky žlutých kačenek

Sbírka potravin je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, Naděje a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, Rossmann, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.

Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank.