Jakou odrůdu jste na Kačině vysadili a jak kvalitní hrozny a víno lze očekávat?

Vzhledem k tomu, že letos je velice dobrý rok, tak ta vinice, která nám letos dala Solaris nebo odrůdu Jakubské, což je hodně stará, staročeská odrůda, tak ty cukernatosti jsou na úrovni výběru z hroznů, což je skutečně poměrně vysoká cukernatost, a svědčí to o tom, že ta viniční trať, která tam byla, tak je velice dobrá a jsou z ní úrody velmi pěkné a cukernaté.

Jak to vypadá s úrodou na ostatních vinicích?
Měli jsme trochu problém s mrazy, jako většina vinařů, nicméně úroda bude průměrná, jako v jiných ročnících. Ta sklizeň nebude vysoká, ale o to lepší bude kvalita hroznů. Všechno nasvědčuje tomu, že cukernatosti jsou na úrovni pozdních sběrů, výběru z hroznů. Letos se můžeme těšit i na výběry z bobulí a na výběry z cibéb.

Jak to vypadá s letošní sklizní?
Jsme zhruba v jedné třetině sklizně, zatím jsme sklízeli ranější odrůdy a teď se budeme pouštět do sklizně těch, co dozrávají tak uprostřed. Tedy Rulandské šedé, Tramín červený a zkusíme sklízet také Dornfelder, který se jeví ve velice dobré kvalitě.

Bude letošní sklizeň něčím výjimečná? Jste napjatí, jaké víno nakonec bude?
Jsme, protože přišly do plodnosti nové vinice, ať je to ve Vinařích, kde máme jedenáctihektarovou vinici, nebo zmiňovaná vinice na Kačině, kde už jsme něco sklidili a jsme z toho mile překvapení. Hlavně jsme hodně zvědaví na nové odrůdy. Vsadili jsme na interspecifické odrůdy, které jsou odolné vůči chorobám. Rezistentní odrůdy mají tu výhodu, že jsou hodně odolné, takže nevyžadují ani ochranu například bylinnými výluhy. Keře vydrží v podstatě všechno a jsme zvědaví, jaké z nich bude víno. Je to napínavé. Něco se vysadí, zvolí se odrůda a potom následně, jaké víno z viniční trati bude, to je největší očekávání, takže se moc těšíme, až vína budou v lahvích a budeme moci ochutnat a potom se nám zúročí více než tříletá dřina. Půda před výsadbou se musí připravit, takže je to asi pětiletá práce, než ochutnáme plody. Je to strašné množství finančních nákladů, ale i našich starostí, protože člověk se pořád strachuje, aby nepřišly mrazy, kroupy, aby to kosáci neočesali.

Jaká bude v této sezoně vaše celková produkce?
Počítáme se 75 tisíci litry vína. V dalších letech se produkce bude zvyšovat a do budoucna myslím, že ustálíme na 120 tisících litrech za rok, což je optimální množství, kdy se ještě dá pracovat s kvalitou.

Vaše vína sbírají úspěchy na našich i mezinárodních soutěžích. Která jsou nejlepší?
U nás, ačkoliv jsme severní vinohradnická oblast, tak kupodivu máme velké úspěchy s červeným vínem. Máme úspěchy i dalšími, ale většina našich velkých úspěchů je s červenými víny, což je možná paradoxní, tady na severu, ale podmínky pro pěstování v Kutné Hoře a především modrých odrůd jsou natolik skvělé, že vína se daří dělat v takové kvalitě, že získávají medaile ať tady nebo na mezinárodních soutěžích. Nedávno jsme měli úspěch se sektem Stanislav, kdy na mezinárodní výstavě vín sekt Stanislav získal zlatou medaili a byl vyhodnocen jako nejlepší víno z Čech. Vína se tady daří dělat a jsou v dobré kvalitě.