Malínskou sokolovnu čeká přestavba na víceúčelové sportovně-kulturní centrum. Náklady budou činit 20 milionů korun, z toho téměř 16 milionů zaplatí Evropská unie. „Radnice v těchto dnech uspěla se svou žádostí o dotaci z regionálního operačního programu,“ řekl místostarosta Jiří Franc.

„Pro Malín to znamená, že může obnovit kulturní vyžití pro své občany. Místní spolky se budou mít kde scházet. Lidé najdou útočiště pro aktivity, které teď řešili provizorně ve škole nebo mnohdy i na ulici,“ podotkl Franc.

Šibeniční termín

Stavební práce by měly začít na podzim a potrvají do dubna příštího roku.

„Máme velmi krátký termín na realizaci, musíme skončit na jaře 2013. To znamená, že musíme vybrat dobrého dodavatele. Investiční odbor teď už několik dní pracuje na přípravě celé akce, ať už je to prováděcí dokumentace, příprava výběrových řízení a tak dále,“ poznamenal místostarosta.

V zařízení vzniknou klubovny pro spolkovou činnost a víceúčelový sál určený pro sportovní aktivity nebo pro karnevaly, plesy či hudební a divadelní představení. Zároveň bude v budově otevřena pobočka městské knihovny.

Součástí projektu měla být původně i přístavba hasičské zbrojnice, z toho ale sešlo. Radnice chce hasičům koupit vlastní budovu od soukromé firmy uprostřed Malína.

„V současnosti mají dobrovolní hasiči svou techniku v nevyhovujících prostorách,“ řekl starosta Ivo Šanc. Návrh na odkoupení budovy musejí ještě schválit městští zastupitelé.

Starosta připomněl, že po plánovaném zbourání malínského mostu bude tato lokalita těžko přístupná pro profesionální hasiče.

Dobrovolní hasiči proto budou potřebovat kvalitní zázemí. 

Autor: Martin Vaněk, ČTK