„Lidé v Turecku jsou milí a vstřícní,“ uvedl vyprávění Jiří Doktor. „Po Turecku jsme najeli téměř šest tisíc kilometrů a každý kilometr stál za to,“ dodala Hana Doktorová. Manželé Doktorovi žijí v Nové Vsi u Uhlířských Janovic a je jim společné nadšení pro cestování. Však také projeli svět od Afriky přes Asii, až po jižní Ameriku.

Při čáslavském vyprávění popsali okruh Tureckem, vše doplnili fotografickou prezentací. V Turecku projeli také oblasti s arabskou či arménskou menšinou, všude se seznámili s ochotnými a vstřícnými lidmi. Snad kromě kurdských vesnic, tam jim hrozilo nebezpečí. Když jim děti a výrostci nastavili do cesty kameny a poté jim začali vykrádat auto, bylo zle. Pohotově ale zareagovali, na zem hodili hromadu bonbonů a dětem zabaveným jejich sbíráním ujeli.

Trable jim ale vynahradila například Kapadokie, kde se nachází velké množství erozních útvarů s vytesanými skalními obydlími a kostely. A nebo také oblast u arménských hranic, kde se nachází biblická hora Ararat s nadmořskou výškou 5137 metrů. Podle Bible dokonce na hoře Ararat přistála při potopě světa Noemova archa. „Turecko je zkrátka magické,“ konstatoval Jiří Doktor.