Třídy jsou heterogenní, navštěvují je děti od tří do šesti let, i děti s odloženou školní docházkou. Školku navštěvují děti z Miskovica spádových obcí, ale protože nebyla obsazena všechna místa, byly přijaty také děti z širšího okolí.

Budova školky prošla o loňských letních prázdninách celkovou rekonstrukcí. Ve spolupráci s Obecním úřadem Miskovice, který je zřizovatelem školky, se plánuje také rekonstrukce interiérů. Kompletní opravy čekají přípravné kuchyňky, v nichž se vymění se odpady, dlažba i vybavení. Práce jsou opět naplánovány na letní prázdniny.

Školka je obklopena velikou školní zahradou. I ta by se měla dočkat rekonstrukce, pravděpodobně v následujícím roce.

Školka je vybavena mimo jiné keramickou pecí. „Nepravidelně pořádáme tvořivá odpoledne, na nichž se scházíme s rodiči a s dětmi a vyrábíme keramické výrobky,“ prozradila ředitelka školky Jitka Šteflová a dodala, že spolupráci s rodiči se snaží pěstovat i při dalších událostech.

Například v červnu společně opékali buřty, po celý rok pak připravují besídky pro rodiče k různým příležitostem. „Preferujeme rodinné prostředí a snažíme se s rodinami navázat i mimoškolní kontakty,“ dodala.

Paní učitelky s dětmi jezdí na polodenní výlety, například do Kutné Hory, kam se vydávají například za kulturou. „Snažíme se přitom o to, aby si děti vytvořily vztah také ke Kutné Hoře. Chceme, aby se ve městě orientovaly podle nejznámějších objektů, znaly jeho historii,“ popsala ředitelka.

V červnu také byli v Uhlířských Janovicích, kde navštívili dobrovolné hasiče, kteří si pro ně připravili zábavný program na celé dopoledne.

Školka v Suchdole se rozloučí s předškoláky

Mateřská škola v Suchdole sídlí v nové budově, která byla postavena v roce 2015 v blízkosti základní školy a školní jídelny. Školská zařízení tak v Suchdole tvoří ucelený areál.

Školka je jednotřídní. Třída je tedy věkově smíšená a navštěvuje ji dvacet osm dětí. „S dětmi jezdíme pravidelně na výlety a navštěvujeme kulturní akce,“ prozradila učitelka Aneta Melvaldová s tím, že každoročně navštíví řadu zajímavých míst. Cílem jejich výletů byly například Kolínská řepařská drážka, Pipkův statek v Nové Vsi u Leštiny či zoologická zahrada.

Školku navštěvují také divadelníci. Pravidelnými návštěvníky školky jsou divadla Úsměv a Koloběžka. „Každý den se snažíme dělat dětem nevšední. Do programu proto zařazujeme různé projektové dny a akce, kterých se mohou účastnit i rodiče,“ říká učitelka.

Školka mimo jiné nabízí také zájmové kroužky, a to hru na zobcovou flétnu či angličtinu.

Do konce školního roku čeká malé školáčky rozloučení s kamarády předškoláky. „Součástí této loučící akce bude i besídka, kterou jsme nacvičovali v průběhu celého druhého pololetí,“ uzavřela Melvaldová.

Příště představíme děti z MŠ Církvice. V tištěném vydání Kutnohorského deníku však již ve středu 26. června 2019.