„Budou zveřejňovány všechny důvodové zprávy po jednání rady města. Zápis ze zasedání rady musí být hotový do deseti dnů, což jsme zkrátili na pět. Nebudou zveřejněny jen ty důvodové zprávy, které obsahují citlivé osobní údaje,“ uvedla místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová (STAN – Šance pro Kutnou Horu).

Může se tak stát, že řada důvodových zpráv tak nebude moci být kvůli GDPR vůbec zveřejněna. „Jakmile máte dva osobní údaje, tak už je to citlivý údaj, který nelze zveřejnit,“ vysvětlila Doušová s tím, že radní řešili i možnost, že by zveřejňovali důvodové zprávy se začerněnými citlivými údaji. „Ty věty by pak ale vůbec nedávaly smysl,“ podotkla místostarostka.

Starosta Josef Vitkora (ANO 2011) zároveň zdůraznil, že podle zákona o obcích není povinností vedení města důvodové zprávy zveřejňovat. „My ale chceme být transparentní,“ řekl Viktora. Zároveň zastupitelé budou mít příslušné materiály, o kterých má rada v plánu jednat, k dispozici před jednáním městské rady ve stejném termínu jako radní.