V době uzavření knihovna nezahálela. Byly zrevidovány téměř dvě třetiny fondu knihovny, kontrola proběhla u více než 50 tisíc svazků. Pro uživatele knihovny byl sestavován souhrn webových stránek pro zábavu i vzdělávání s řadou odkazů na online čtení, audioknihy a další zdroje.

„Ty alespoň částečně nahrazovaly běžné aktivity knihovny. Pro čtenáře jsme také průběžně vytvářeli řadu zábavných i vědomostních soutěží, zavedli dočasné registrace, komunikovali s dětskými čtenáři. A hlavně jsme přemýšleli, jaké akce pro čtenáře připravíme na dobu, kdy karanténní opatření skončí,“ prozradila Jitka Dušková z Městské knihovny Kutná Hora a připojila pozvánku na následující dny.

„V pondělí 14. září potrénujeme šedé buňky mozkové v Hrátkách s pamětí s Dášou Strbíkovou. Hned následující den se staneme spolu s Janem Rychetským „Stopařem československých legií v Rusku a na Ukrajině“ v úvodní přednášce podzimního Českopisu a ve čtvrtek 17. září nás čeká z jara přeložené Listování knihou „Špeky“,“ vyjmenovala Dušková.

A do konce měsíce toho v knihovně stihnou ještě hodně. V oddělení pro děti vyhodnotí nejlepší čtenáře, proběhne pasování prvňáčků nebo Morionský trh. V oddělení pro dospělé se uskuteční beseda s Magdalenou Štulcovou přiblíží, jaké je to být překladatelkou, dále vyrazí na zájezd za památkami UNESCO nebo se posluchači dozví, jak brexit ovlivňuje dění v Evropě v přednášce Kryštofa Kruliše „Spojené království a EU“. Odstartuje rovněž tradiční podzimní Univerzita Volného Času - Středověká Kutná Hora.

„Nově rozjedeme kurzy šití, budujeme Makerspace, technický koutek pro malé i velké, a v rámci služby Knihovna věcí budeme půjčovat např. stojany, dataprojektor, čtečky, didaktické pomůcky a třeba i látkové tašky k odnesení vypůjčených knih,“ uzavřela Jitka Dušková.