Prohraný boj 
s nezájmem

Ve Zruči nad Sázavou se místní letos dočkají trhů pouze jedenkrát. „Tradiční trhy, které probíhaly na náměstí Míru pravidelně každý měsíc, jsme byli nuceni zrušit. Důvodem je u nás malý zájem stánkařů i kupujících," popsala situaci ve Zruči nad Sázavou Ludmila Vlková z městského úřadu. Jediné trhy se tam budou konat v sobotu 18. května u příležitosti třicátého přátelského setkání mladých dechových souborů.

Pod Žižkovým dohledem

Na trhy v Čáslavi dohlíží svým pohledem kamenný Žižka. Na náměstí, pojmenovaném po slavném českém vojevůdci, se trhy konají třikrát týdně, a to v úterý a ve čtvrtek od 6 do 18 hodin, v sobotu pak od 6 do 12 hodin.

„U nás probíhají ještě takzvané mimořádné trhy. První z nich pro letošek proběhl v úterý 26. března. Kromě jiného zde mohli návštěvníci zakoupit i sortiment k Velikonocům – pomlázky, vajíčka, květiny a další," řekla Irena Holíková, starající se na městském úřadě o kulturní záležitosti.

Další mimořádné trhy se uskuteční vždy každý měsíc v přesně stanovené datu. „Důvodem pro pořádání trhů je pomoc města místním podnikatelům a výrobcům, kteří zde mohou prodat své výpěstky a zboží," vysvětlila dále Holíková s tím, že o správu tržnice se stará městská policie.

V Uhlířských Janovicích se trhy konají v přesně stanovenou jednu sobotu v měsíci. „Předtím je potřeba ale z náměstí odklidit parkující autobusy," řekl starosta města Jiří Buchta.

Vánoční trhy v Kutné Hoře

V Hoře zaskočte do „Šultysovky"

Kam vyrazit za trhy v Kutné Hoře? Do Šultysovy ulice. „Své výpěstky zde od 29. března budou nabízet trhovci každé pondělí, středu a pátek," sdělil Martin Suchánek z odboru správy majetku, který schvaluje pronájem prodejní plochy.

Za trhy se smíšeným zbožím mohou obyvatelé Kutné Hory zavítat v přesně stanovený den v každém měsíci také na Palackého náměstí.

Mimořádné trhy v Kutné Hoře provází například Svatováclavské slavnosti.

Kdy a kam na trh?

KUTNÁ HORA

Pravidelné
- Šultysova ulice: vždy pondělí, středa a pátek
- Palackého náměstí: 23. 4., 
14. 5., 11. 6., 9. 7., 13. 8., 10. 9., 
8. 10., 12. 11., 10. 12.
Mimořádné
- Svatováclavské slavnosti

ČÁSLAV
Pravidelné
- náměstí Jana Žižky z Trocnova: vždy úterý, čtvrtek a sobota
Mimořádné
- každý měsíc v určitý den: 
30. 4., 28. 5., 25. 6., 30. 7., 27. 8., 24. 9., 29. 10, 26. 11.

UHLÍŘSKÉ JANOVICE
Pravidelné
- jedenkrát do měsíce v sobotu