Pokud se podaří získat potřebné finanční prostředky, mohla by již v příštím roce nad lomem mezi Přibyslavicemi a Bratčicemi vyrůst nová turistická rozhledna.

„Uvažujeme o dvou variantách, dřevěné a kovové. Dřevěná by mohla být vysoká třicet metrů, kovová maximálně třicet pět,“ upřesnil starosta Čáslavi a předseda dobrovolného svazku obcí Mikroregion Čáslavsko Vladimír Hamral.

Celý projekt je však přímo závislý na dotacích z Evropské unie. „Rozpočet projektu počítá s minimálními náklady pět milionů korun. Na místě by měla vzniknout také nová cesta či parkoviště,“ uvedl Hamral s tím, že v případě neúspěchu žádosti o evropské peníze by se nápad zřejmě realizovat nepodařilo. „Nedá se totiž předpokládat, že by se na to obce složily,“ doplnil čáslavský starosta.

Lokalita, ve které je v projektech rozhledna situována, protínají a budou protínat cyklotrasy i koňská stezka a právě krásný výhled do okolní krajiny by mohl dané místo podle starosty Vlkanče Stanislava Pavlase ještě zatraktivnit. „Slibujeme si od toho, že by mohla ožít obec. Je tam krásný rozhled. O dalším konkrétním využití, jako například umístění prodejního stánku, bychom však rozhodli až na základě zájmu občanů,“ řekl starosta.