Iniciativě opozice chyběly hlasy

„Podařilo se nám sehnat pouze šest zastupitelů. Pro svolání mimořádného zastupitelstva je však potřeba devět,“ poznamenal ke konci své iniciativy Zdeněk Dvořák.
Vhodnější zastupitelům ve zdravotním výboru přišla varianta druhá, varianta pracovního zasedání, ze kterého by byla vyloučena veřejnost.
„Kloníme se k pracovnímu zasedání, kde by byla klidnější atmosféra. V tomto duchu jsme předložili náš návrh také starostovi Ivu Šalátkovi,“ uvedl předseda výboru pro zdravotnictví zastupitelstva Kutné Hory Jan Havlovic.

„Výbor se však shodl na tom, že smlouva byla s největší pravděpodobností porušena a o vzniklé situaci je potřeba pečlivě a seriózně jednat. Předstoupit by před zastupitele měl zástupce nemocnice. Celá akce měla proběhnout jiným způsobem, hlavně ve spolupráci s městem,“ dodal Jan Havlovic.

Snad to právníci stihnou

Skutečnost, že pracovní zasedání zastupitelstva se skutečně uskuteční, potvrdil i místostarosta Kutné Hory Tomáš Benada. „Sejdeme se příští týden v úterý. Měli bychom se v první řadě dohodnout, jak budeme dále postupovat,“ sdělil k pracovnímu zasedání zastupitelstva v Kutné Hoře Tomáš Benada.

Tím nejdůležitějším ale bude, zda právníci potvrdí přesvědčení zastupitelů, že ze strany nemocnice byla smlouva skutečně porušena. „Snad to právnící do té doby stihnou,“ dodal Tomáš Benada.

To, zda bude pracovní zasedání zastupitelstva pouze monotematicky zaměřeno, nako〜nec rozhodne vášnivost samotné diskuze. V zásobě však podle svých slov mají zastupitelé i další zajímavá témata jako například problematiku firmy Foxconn nebo městského Tebisu.