Újmu utrpěly tabule označující konec a začátek obce při výjezdu na Mezholezy, z nichž jedna zmizela docela a druhá je ohnutá, i o něco dále značka „dvojitá zatáčka, první vlevo“. Vandalové si kromě dopravního značení vzali na mušku i květiny v záhonu před jedním z domů.

Podle některých obyvatel došlo k poničení v pátek 1. května mezi 1.15 a 1.45 hodinami. „Ve čtvrt na dvě lidé ještě okolo značek chodili a viděli, že jsou v pořádku. O půl hodiny později už byly zničené. Mezi tím okolo prošla parta mladých lidí z Kutné Hory, kteří se zúčastnili pálení čarodějnic na Vysoké,“ popsala jedna z místních.

Jak jsme se dozvěděli, oprava značení je záležitostí SÚS. „O problému se na zastupitelstvu jistě bavit budeme, ale vlastní oprava je v kompetenci správy a údržby silnic,“ potvrdil starosta Miskovic Antonín Štefl.

Silničáři včera opravu slíbili. „Dodavatelská firma Silnice Čáslav v nejbližší době zjistí situaci a značky opraví,“ sdělil Jiří Procházka ze SÚS s tím, že pokud budou potřebné tabule na skladě, mohly by se nové na svých místech objevit již ve středu.