Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí literáti a výtvarníci se sejdou v knihovně

Čáslav /ROZHOVOR/ - Rychlým tempem se přiblížila uzávěrka literárně-výtvarné soutěž na téma "Co bych mohl udělat pro svého kamaráda?", kterou vyhlásilo Studijní centrum Basic Čáslav. Čas na zpracování děti mají už jen do 5. dubna, slavnostní vyhodnocení se uskuteční 13. dubna.

31.3.2011
SDÍLEJ:

Pozvánka na slavnostní vyhodnocení literárně-výtvarné soutěže Studijního centra Basic Čáslav.Foto: Martina Vrbická

V této souvislosti odpověděla na pět otázek Martina Vrbická, ředitelka Studijního centra Basic Čáslav.

Co je hlavní myšlenkou celé soutěže?
Hlavně jsme chtěli podpořit tvořivost dětí, zviditelnit jejich snažení a v neposlední řadě je pochválit a ocenit. Tato akce by měla být směřována i k žáčkům „méně úspěšným“. Právě ti mívají často strach se do podobných akcí hlásit, protože vědí, že kolem je plno lepších spolužáků. Basic (centrum pro děti s problémy v učení) tedy přebral patronát nad soutěží, aby dodal odvahu všem dětem, které mají jen trochu chuť něco vytvořit.

S jakým tématem si měli žáci základních škol poradit?
"Co bych mohl udělat pro svého kamaráda?". Myslíme si, že dané téma je velmi aktuální, jelikož se často setkáváme se šikanou mezi dětmi a hodnota přátelství se začíná pomalu vytrácet. Doporučeným zpracováním byl komiks.

Vyhlásili jste tuto soutěž letos poprvé?
První ročník probíhal již vloni. Jsme rádi, že se na Kutnohorsku setkal s velkou odezvou, a tak jsme vyhlásili druhý ročník, který probíhal během března 2011.

Uzávěrka soutěže je již 5. dubna, takže nyní spíše otázka k samotnému finále. Kdy budou práce oceněny?
Všichni se můžeme těšit na slavnostní vyhodnocení, které proběhne 13. dubna od 17 hodin v Městské knihovně Čáslav. Kromě krásných dárků se těšte i na pestrý kulturní program. Slavnost zpestří pěvecké i recitační vystoupení žáků Základní umělecké školy Čáslav. Ceny budou dětem předávat významné čáslavské osobnosti. Jsme rádi, že přijal pozvání pan starosta Jaromír Strnad a již druhým rokem jsou patrony soutěže paní Lída Formanová a pan Jiří Žaloudek. Těšíme se, že na předávání cen přijdou s dětmi i rodiče, aby to samotnému okamžiku dodalo odpovídající důležitost. Vloni přijeli i zástupci ze zúčastněných tříd základních škol. Myslím, že touto cestou bude snažení žáků náležitě oceněno a cíl soutěže bude splněn.

A bude možnost si práce tvořivých školáků prohlédnout?
Rádi bychom práce vystavili přímo v čáslavské knihovně, kde budou k vidění od 13. dubna.

#nahled|https://g.denik.cz/24/21/caslav_basic_soutez_vyhodnoceni02_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/24/21/caslav_basic_soutez_vyhodnoceni02.jpg|Pozvánka na slavnostní vyhodnocení literárně-výtvarné soutěže Studijního centra Basic Čáslav.#
Studijní centrum Basic v Čáslavi nabízí individuální pomoc při řešení studijních problémů pomocí specializovaného individuálního doučování.

Doučovací program je zaměřen především na problémy se čtením, psaním a gramatikou českého jazyka, ale oslovuje zároveň studentovu schopnost se učit a zvládat problémy spojené se studiem.

Při doučování se vyplní mezery v jeho základech a odstraní se případná nepochopení a zmatky. Student je pak schopný zvládat společnou výuku kolektivu ve škole. Studijní centrum Basic je tu pro všechny, kteří chtějí chodit do školy bez obav a učit se s radostí.
31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení