Soutěž je první velkou akcí, kterou v nově rekonstruovaném areálu velkého rybníku pořádá slavný rybář Jakub Vágner, který si rybník dlouhodobě pronajímá a postupně jej zvelebil.

Šampionát World Carp Classic Junior svede dohromady mladé rybáře ze zemí celého světa. Je určena pro mládež od 14 do 18 let. Národní týmy pak budou tvořeny z kapitánů, rybářských hvězd jednotlivých zemí a dvou dětí. Mladí rybáři zde změří své dovednosti s dětmi z ostatních týmů světa. Vítězové kromě dalších cen obdrží také místo na startovní listině World Carp Classic 2015, které se bude konat na francouzském jezeře Lac de Madine. Jako jediné děti na světě tak budou mít možnost utkat s nejlepšími dospělými rybáři naší planety a stát se tak oficiálními mistry světa.

Zahájení v Kutné Hoře

Velká akce, která bude ostře sledována a pravděpodobně ji budou přenášet i evropské sportovní televizní kanály, odstartuje 27. května. Zahájena však nebude přímo na Katlově, ale v Kutné Hoře ve Vlašském dvoře. „Na zasedání rady tento týden jsme schválili výpůjčku nádvoří pro slavnostní zahájení," předeslal starosta Kutné Hory Martin Starý. „Na nádvoří bude začátek a odtud se půjde průvodem do chrámu svaté Barbory, kde se uskuteční slavnostní požehnání soutěži," dodal starosta. Jeho tvrzení potvrdila za Římskokatolickou farnost – Arciděkanství Kutná Hora Kateřina Grenarová, vedoucí Informačního centra u chrámu sv. Barbory. „V chrámu se uskuteční slavnost. Během ní soutěžícím požehná arciděkan Jan Uhlíř. Také požehná vodě, která bude následně odvezena na Katlov," dodala.