Uživatelé si aplikaci stáhnou zdarma, přímo do telefonu jim pak budou přicházet zprávy, které do systému aplikace vloží její správce Tomáš Trávníček z Kulturního a informačního centra Uhlířské Janovice.

„Do aplikace se vkládají nejrůznější zprávy, například pozvánky na kulturní a společenské akce, zprávy o dění ve městě, novinky na městském úřadě a podobně. Nejnovější zpráva, kterou jsem do aplikace vložil, se týkala svozu bio odpadu a toho, že si lidé na městském úřadě mají možnost zdarma vyzvednout popelnici na tento druh odpadu,“ uvedl příklady Trávníček.

Dodal, že do aplikace může nahrát například i fotografie, dokumenty či odkazy na videa. Jako největší výhodu vidí to, že když si uživatel aplikaci stáhne, může si v ní udělat vlastní seznam obcí, které mají pro aplikaci zakoupenou licenci a do jejichž dění je zainteresován. „Pokud má někdo chatu například na Moravě, díky aplikaci se přímo k němu dostanou informace i z tohoto místa,“ vysvětlil Trávníček.

Aplikace je v Uhlířských Janovicích spuštěna zatím necelé tři týdny, takže hodnotit její úspěšnost je předčasné. „Jako správce vidím i počet uživatelů pro Uhlířské Janovice. Čísla se pohybují zatím v desítkách,“ spočítal Trávníček s tím, že město si licenci na užívání zakoupilo zatím na jeden rok.