Dění v klubu popsal jeho předseda Jaroslav Šedivý. „Klub jsme založili před deseti lety. Od té doby jsme zde vychovali zhruba třicítku leteckých modelářů, z nichž někteří  zůstali v klubu i nadále a působí jako instruktoři,“ vysvětlil historii klubu a pokračoval. „Aktuální stav je devět dětí a máme také dvě nové přihlášky,“ podotkl na závěr.

Program sobotního přátelského setkání byl opravdu bohatý. Mezi nejzajímavější část patřily bezesporu letecké souboje, takzvané combatové létání. Při něm se piloti snaží navzájem „seknout“ papírovou stuhu, kterou je každý model při souboji vybaven. Ti nejmladší, jenž ještě nemají potřebné pilotní návyky, se soubojů účastní v roli mechaniků a získávají tak zkušenosti.

Další populární akcí je létání s instruktorem. Při něm jsou obě vysílačky ovládající modely spojeny kabelem, díky kterému může instruktor zabránit případné havárii modelu tím, že převezme let pevně do svých rukou. Mnoho rodičů se tak mohlo spatřit, jak jejich děti brázdí nebe s lehkostí a suverenitou.

Na zimu se členové klubu přesunou do sportovní haly, kde je čeká především výroba nových modelů.