Kromě klasických letových ukázek byly do programu zařazeny letecké souboje, kdy je najednou vyhrazený prostor na nebi plný modelů, doplněných desetimetrovou papírovou stuhou. Úkol přeseknout stuhu vypadá v podání skovických rc pilotů jednoduše, ale ve skutečnosti jde o stovky nalétaných hodin a spousty práce na kombatových modelech.

Velmi zajímavá byla ukázka letu dronu, očima pilota přes brýle s virtuální realitou. To, co pilot za letu vidí, mohli zájemci pozorovat pomocí dalších brýlí. Nechyběla možnost prohlídky modelů na zemi. U těch se tvořily různé debatní kroužky.

U přípravného ohně bylo možné si upéct špekáčky, v maskované klubovně bylo připraveno občerstvení, včetně, kvůli počasí žádaných, teplých nápojů.

Heslem klubu je „pracujeme s dětmi a pro děti.“ Pro případné dětské zájemce je první období zdarma, aby rodiče viděli, jestli jejich ratolesti nový koníček takzvaně chytí. Pokud ano, je téměř jisté, že se jednou postaví na start vzdušných soubojů vedle svých zkušenějších kamarádů. A taky že získají koníček na celý život.